Atrakcje Augustowa

   Rzeźba terenu ukształtowana lodowcem, osadzone pośród urokliwych lasów malownicze jeziora z bogatą linią brzegową, rzeki o niezwykle ciekawym, zróżnicowanym biegu, piękna szata roślinna, nienaruszona przez działalność człowieka, natura ukazująca swe prawdziwe oblicze – tak można by określić okolice Augustowa, miasta o wspaniałej historii i doskonałych warunkach turystycznych.

   Wymienienie wszystkich zalet tego magicznego miejsca zajęłoby sporo czasu. Usytuowane w środku Puszczy Augustowskiej, czarujące miasto Augustów jest miejscem o licznych walorach prozdrowotnych ze względu na istniejące tu złoża leczniczej borowiny oraz sprzyjający odnowie biologicznej mikroklimat. Jednak to atrakcje wodne stanowią tu główny punkt programu i to właśnie one przyciągają wciąż coraz to liczniejszych turystów.

   Przechadzając się po ulicach Augustowa, warto zwrócić uwagę na Port Katamaranów i zajrzeć do niego. Żegluga Augustów oferuje pasjonujące rejsy Doliną Rospudy, do Gorczycy, Paniewa, rejsy Szlakiem Papieskim, a także kilka innych nietuzinkowych tras wycieczkowych. Prawdziwie ekscytujące są też rejsy nocne. Dużą atrakcją dla turystów jest przeprawa historycznym statkiem Jaćwież po wodach Rospudy, podczas której można poczuć prawdziwy klimat dawnych czasów, sięgających średniowiecza. Katamarany i statek Jaćwież mogą być wynajmowane na rejsy okazjonalne bądź imprezy okolicznościowe lub biznesowe. W tym roku wielką atrakcją Augustowa stanowił rejs statkiem Jaćwież wraz z przewodnikiem, który przybliżył barwną historię Augustowa. Przebrani wojowie inscenizowali napady na statek lub inne walki. Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą wycieczkę poprzez augustowskie rzeki i jeziora i poczuć prawdziwie jaćwieskie klimaty, koniecznie skuś się na wyprawę!

   Przejażdżki katamaranami to oczywiście dopiero część wodnych atrakcji Augustowa. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o umiejscowionym na jeziorze Necko wyciągu dla narciarzy wodnych. Warto wiedzieć, że jest to pierwszy zbudowany w Polsce obiekt tego typu. Jest to w pełni profesjonalny wyciąg mierzący 740 m. Można tu rozwinąć prędkość nawet do 58 km/h. Miłośników sportów i rekreacji wodnej z pewnością zainteresują również atrakcyjne szlaki kajakowe. Wspomnieć tu należy chociażby trasę przez wody rzeki Rospuda. Spływy tym szlakiem cieszą się rosnącą popularnością. Atrakcyjność wzmagają warunki przyrodnicze tutaj panujące – rzeka jest dzika, wartka, wypełniona zakolami, napotkać tu można głazy, powalone drzewa. Ponadto teren należy do niezwykle malowniczych okazów natury.

   Amatorzy wypoczynku nad jeziorem, plażowania oraz kąpieli wodnych również znajdą tutaj coś dla siebie. Augustów i okolice pełne są urzekających jezior. Szczególną uwagę warto zwrócić na położone w samym Augustowie: Necko, Jezioro Białe, Jezioro Studzieniczne. Jeziora otoczone są kurortami, domkami letniskowymi, polami namiotowymi, pensjonatami, restauracjami, oczekującymi Miłych Gości.

 

Brak możliwości komentowania.